AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

„Z Łosiem przez las” – audycja 4 w „Radiu dla Ciebie”

HISTORIA OCZAMI BYŁEGO NADLEŚNICZEGO

W rok jubileuszowy:  95- lecia powstania Lasów Państwowych i 75-lecia utworzenia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie  wpisuje się ponad 100-letnia historia Nadleśnictwa Chotyłów. Chotyłowskie nadleśnictwo powstawało dwukrotnie. Pierwszy raz utworzono je po I wojnie światowej. Ponownie na leśnej mapie Polski Chotyłów zaistniał w 1993r., kiedy to jednostkę wskrzeszał nadleśniczy Arkadiusz Krasa.

W ostatniej audycji z cyklu „Z Łosiem przez las”  emerytowany dziś nadleśniczy A. Krasa opowiada o swojej przygodzie zawodowej związanej z Lasami Państwowymi, przeobrażeniach jakie przechodziły w różnych okresach oraz  skomplikowanej czasami historii i działalności Nadleśnictwa Chotyłów. - Mimo trudności, poradziłem sobie – mówi A. Krasa. Ze wzruszeniem opowiada o ulubionej sośninie, jak i  o tym, że posadzone pod jego kierunkiem drzewa, dziś już mają 40 lat! Dobrze też wspomina ludzi, którzy – bywało – reprezentowali różne światopoglądy czy wyznania religijne, a mimo to żyli ze sobą w zgodzie, zarówno w pracy, jak i prywatnie.

Audycji można posłuchać – tutaj

Audycji leśnych „Z Łosiem przez las” w Polskim Radiu Rozgłośni Regionalnej w Warszawie można słuchać na 103,4 FM w każdy piątek o godz. 635

Wszystkie audycje można posłuchac - tutaj