Asset Publisher Asset Publisher

#1000 drzew na minutę

Nadszedł czas odnawiania lasu, sadzenia drzew, prac związanych z wprowadzaniem młodego pokolenia na powierzchnie leśne. Skorzystaliśmy z tej okazji i włączyliśmy się do ogólnopolskiej cyklicznej akcji #1000 drzew na minutę.

Pomogły nam w tym dzieci z klas IV-VII wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym. W dniu 16.04.2018 r. w Leśnictwie Dobryń pod czujnym okiem leśniczego przystąpiliśmy do odnawiania lasu. Wspólnie posadziliśmy około 1,2 tys. sztuk dębu szypułkowego, jarzębu pospolitego i głogu jednoszyjkowego, na powierzchni około 0,20 ha.

 

Hasło „1000 drzew na minutę” wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku.

Lasy Państwowe nie mają sobie równych w ilości wysadzanych drzew.

Na szkółce leśnej „Lutnia” corocznie Nadleśnictwo Chotyłów produkuje 2 – 2,5 mln sztuk drzew i krzewów.

Na potrzeby własne Nadleśnictwo potrzebuje ok. 640 tys. sztuk w ciągu roku, zaś ok. 745 tys. wyjeżdża ze szkółki dla innych Nadleśnictw i odbiorców indywidualnych.

Oprócz odnawiania powierzchni leśnych sadzonkami ze szkółki, Nadleśnictwo Chotyłów inicjuje odnowienia naturalne sosny i dębu szypułkowego.