Asset Publisher Asset Publisher

"Wszystkie dzieci segregują śmieci" - warsztaty z segregacji odpadów

W dniu 17 stycznia 2014 r. miała miejsce kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Było wysypisko, jest uroczysko”. Dzieci z Klubu Młodego Ekologa działającego przy Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach wzięły udział w warsztatach z segregacji odpadów

W dniu 17 stycznia 2014 r. miała miejsce kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Było wysypisko, jest uroczysko". Dzieci z Klubu Młodego Ekologa działającego przy Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach wzięły udział w warsztatach z segregacji odpadów. Warsztaty prowadzili członkowie organizacji „Nasza Ziemia", którzy poprzez zmysł wzroku, słuchu i dotyku ukazali młodym ekologom ponadczasowy wymiar dbania o nasze wspólne dobro, czyli środowisko.

 

Przedstawiono także sposoby przywracania środowisku miejsc, na których znajdują się nielegalne, dzikie wysypiska śmieci. Zaś blok zajęć bezpośrednio związany z segregacją odpadów pozwolił utrwalić wiadomości oraz zdobyć nowe doświadczenia jak, gdzie, po co segregować odpady i być odpowiedzialnym za czystość naszego otoczenia.