Asset Publisher Asset Publisher

BYŁO WYSYPISKO, JEST UROCZYSKO

Zakończyła się całoroczna akcja „Było wysypisko, jest uroczysko”, organizowana przez Lasy Państwowe pod patronatem Ministra Środowiska.

Akcja, w którą zaangażowani byli uczniowie z 17 szkół podstawowych i gimnazjów, rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku. Przez 12 miesięcy uczestnicy akcji mieli opiekować się wskazanym przez leśników kawałkiem lasu, na którym znajdowało się nielegalne wysypisko. Zanim las został „przekazany" uczniom, pracownicy LP w obecności młodzieży sprzątali teren.

Przez niemal rok uczniowie prowadzili bloga, w którym opisywali, jak nielegalne wysypiska odpadów zmieniają się w czysty i piękny zakątek lasu. Równocześnie młodzież prowadziła różnego rodzaju działania, które miały zniechęcić okoliczną ludność do wyrzucania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Udokumentowali na przykład, jak wygląda wiejskie boisko po piłkarskim meczu. Pokazywali dorosłym, jak segregować odpady.

Kilka dni temu komisja konkursowa oceniała najlepsze „akcyjne" blogi zarejestrowane na portalu erys.pl. Pod uwagę wzięto także głosy oddane przez internautów.

Pierwszą nagrodę, czyli pobyt na zielonej szkole, przyznano twórcom bloga Piękny las to czysty las z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach.