Asset Publisher Asset Publisher

Poznajcie Nasze nadleśnictwo

2 lutego Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna „ Radio dla Ciebie” S.A rozpoczęło nowy cykl reporterski „Z Łosiem przez las”. Audycje powstają przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, w ramach kampanii promocyjnej LP: „Dla Lasu, Dla Ludzi”. Gospodarzem programów jest red. Piotr Łoś, który w lutym gości na terenie Nadleśnictwa Chotyłów.

Audycje  poświęcone  życiu i pracy leśników  można usłyszeć w każdy piątek o godz. 6.35. Przez najbliższy rok realizowane  będą  w północnej części lubelskiej dyrekcji LP, w Nadleśnictwach: Chotyłów, Biała Podlaska, Włodawa, Międzyrzec, Parczew, Radzyń Podlaski i  Sarnaki. W czerwcu „Radio dla Ciebie” zawędruje do Nadleśnictwa Janów Lubelski. - Razem z Państwem będę poznawał las z pomocą leśników; ludzi, dla których praca na łonie przyrody jest wielką pasją. Roślinność, zwierzęta, łowiectwo i pozyskanie drewna, ochrona ginących gatunków ale też edukacja leśna  i trudne problemy społeczno – gospodarcze – to tematy, które w szczególny sposób będą nas interesowały – podkreśla red. P. Łoś.

Wędrówka z „mikrofonem przez las” rozpoczęła się w Nadleśnictwie Chotyłów. – W Chotyłowie jest nadleśnictwo średniej wielkości, ale szalenie ciekawe; i przyrodniczo, i historycznie – zwraca uwagę autor audycji. W pierwszej z nich pokazana została złożona historia nadleśnictwa, które powstawało dwukrotnie. Pierwszy raz utworzono je po I wojnie światowej, ponownie na mapie Polski  zaistniało w 1993r. Z  opowieści nadleśniczego Piotra Musiała słuchacze dowiedzą się też jaki był tu drzewostan pierwotnie i jaki  mamy obecnie. Z kolei Andrzej Karmasz, leśniczy leśnictwa Dobryń, zapozna z historią polskiej części Twierdzy Brześć a także z innymi  historycznymi miejscami, zlokalizowanymi w tutejszych lasach.

Autor  leśnych programów związany jest z RDC od 1993 r. Prowadzi tu m.in. audycję poświęconą historii, kulturze i tradycjom regionalnym „Łosiowisko” oraz „Rody i rodziny Mazowsza”, w której prezentuje rodziny związane z Warszawą i Mazowszem. - Niebawem na antenie RDC usłyszymy także audycje poświęcone rodom i rodzinom leśnym – zapowiada red. P. Łoś.

Polskie Radio RDC – to regionalna rozgłośnia radiowa Polskiego Radia, nadająca na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Słyszana jest też w części woj lubelskiego, podlaskiego, łódzkiego i kujawsko – pomorskiego. Nadaje również w Internecie. Studio mieści się w Warszawie, przy ul Myśliwieckiej. Radio  posiada sieć korespondentów; m.in. w Siedlcach, Radomiu, Płocku, Ciechanowie i Mławie. Poszczególne nadajniki przekazują program, który różni się od siebie; uzupełniają go np. serwisy informacji lokalnych oraz lokalne audycje.

I audycja (02.02.2018 r.) -->> kliknj tu <<--

II audycja (09.02.2018 r.) -->> kliknij tu <<--

III audycja (16.02.2018 r.) -->> kliknij tu <<--

IV audycja (23.02.2018 r.) -->> kliknij tu <<--