Asset Publisher Asset Publisher

Wrześniowy „Lubelski Głos Lasu”

Już jest kolejny numer, zapraszamy do lektury.

Tematem przewodnim najnowszego numeru „Lubelskiego Głosu Lasu” jest gospodarka łowiecka na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Ostatni rok łowiecki był dla nas bardzo udany. Spośród 138 ośrodków hodowli zwierzyny zarządzanych przez Lasy Państwowe, dziewięć znajduje się na terenie naszej dyrekcji. Co sprawia, że przyciągają myśliwych z kraju i  z zagranicy?  W numerze – próba odpowiedzi na to pytanie.

Silne wiatry i burze spowodowały w sierpniu br ogromne szkody w lasach północno – zachodniej części naszego kraju. Okazuje się, że nie oszczędziły także  nadleśnictw lubelskiej dyrekcji LP. Jak porządkować szkody i zagospodarować drewno poklęskowe podpatrujemy w Nadleśnictwie Sarnaki, gdzie zainwentaryzowano ponad 10 tys. m3 wywrotów i złomów. Przy okazji przypatrujemy się bogatej historii tegoż nadleśnictwa, sięgając do monografii „Nadleśnictwo Sarnaki. Z dziejów lasów nadbużańskich”.  Zdobyła ona I miejsce w konkursie na najlepszą monografię Lasów Państwowych i może być wzorem dla innych nadleśnictw przy przygotowaniu opracowań historycznych.

W tym numerze przypominamy także sylwetki lubelskich leśników, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w naszej historii. Numer uzupełniają migawki z wydarzeń mijającego kwartału.

do pobrania -->>