Asset Publisher Asset Publisher

"Jak powstaje las"

Nadleśnictwo Chotyłów włączyło się do ogólnopolskiej akcji promocyjnej Lasów Państwowych pod hasłem „1000 drzew na minutę”.

W ubiegły wtorek (4 kwietnia 2017 r.) uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym przy udziale Katolickiego Radia Podlasie, Radia Biper oraz bialskiej telewizji internetowej spotkali się w Leśnictwie Dobryń by wspólnymi siłami posadzić las.

Celem akcji było ukazanie społeczności lokalnej idei odnawiania lasu, uświadomienie faktu, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew niż Lasy Państwowe, popularyzacja wiedzy z zakresu leśnictwa.  

Wysadzono 1 500 sztuk sadzonek dębu szypułkowego.

Instruktażu na temat prawidłowej techniki sadzenia udzielił leśniczy Andrzej Karmasz wraz z podleśniczym Tomaszem Karwowskim.

 

Zapał dzieci do pracy i chęć zdobycia wiedzy na temat sadzenia, pielęgnowania młodego pokolenia i dalszego losu tego odnowienia były motorem napędowym akcji. Pytaniom nie było końca należy więc przypuszczać, że była to ciekawa lekcja przyrodnicza, która w przyszłości zaowocuje dbałością o otaczający las, przyrodę. Lekcja, która pozwoliła zobaczyć jak powstaje las, ile należy włożyć pracy i wysiłku w to by przyszłe pokolenia miały zapewniony dostęp do zasobów leśnych, czystego powietrza, wszystkich pożytków które możemy czerpać z lasu.